Slavnostní představení pantomimy k 90 výročí založení - 2008

Josef Tichý

Host slavnostního představení

NEPANTO Praha

Soubor s nejdelší divadelní historií neslyšících souborů a divadel. Byl založen před 33. lety Vedoucím souboru je František Půlpán a režisérem Antonín Zralý. Hrají: Jana Šimečková, Lenka Králíková, František Půlpán, Miroslav Berki

MIMO Ostrava

Integrovaný soubor pantomimy založený v roce 1992. Silnou stránkou je improvizační clownské divadlo pro dětské pacienty v nemocnicích. V repertoáru mají představení Potkali se clowni, Jak sluníčko přišlo na zem, Příběhy Kvaka a Žbluňka a Trpasličí cirkus. Vystupovali na Slovensku, Německu, Rakousku, Španělsku, Itálii, Japonsku a dalších zemích. Vedoucím a režisérem je Karel Prais.

JOSEF TICHÝ

Herec, mim, a autor. Profesionálně působí od roku 1992 v divadle IMAGE Praha. Vede inspirativní pracovní dílny (worksopy) v Německu, Dánsku, Řecku a ČR. Spolupracuje s PANTOMIMOU S. I. Samostatné autorské představení APOTECA POETICA a APOTECA ROMANTICA.

Soubor byl založen před 25 lety v roce 1981. V souboru působí 21 neslyšících mimů. Se souborem spolupracuje řad profesionálních umělců, kteří se přímo podílí na inscenacích. Vedoucím souboru je pan Oldřich Bajer, uměleckým vedoucím a režisérem je pan Jindřich Zemánek. Hlavním smyslem tohoto souboru je umělecká činnost v oblasti pohyblivého divadla a pantomimy. Členové souboru pracují většinou jako vedoucí regionálních kroužků pantomimy a pohyblivého divadla. V práci se sluchově postiženými dětmi a mládeží uplatňují a předávají své zkušenosti a znalosti. V roce 2004 byla oceněna dlouhodobá a systematická práce pantomimy neslyšících prezentací v Národním divadle v Praze. Toto představení mělo mimořádný divácký úspěch.

Hrají:

Markéta Maradová, Monika Boháčková, Tereza Švarcová, Oldřich Bajer, Stanislav Kleisner, Petr Brandl, Šimon Skopový, Jan Vohradský, Tomáš Jelínek, Tomáš Zbavitel

Režie: