2014

SLAVNOSTNÍ PŘEDSTAVENÍ PANTOMIMY K 96. VÝROČÍ ZALOŽENÍ OSTRAVSKÉHO SPOLKU NESLYŠÍCÍCH 2014

EVROPSKÉ CENTRUM PANTOMIMY

NESLYŠÍCÍCH

středa 12. listopadu 2014 v 17:00 hodin

ul. 28. října 124

PROGRAM:

PORUCHA

Ty nejhorší poruchy se stávají když je nečekáme

BLÍŽE KE SVĚTLU

Dál od lidí a blíže ke světlu , lidé přicházejí a odcházejí

KUPÉ

život je stejný, jak v krabici od bot, tak v mrakodrapu

POHÁDKA

loutková pohádka v podání herců PANTOMIMY S.I.

HRAJÍ:

Petra Gluchová

Tereza Hromádková

Antonín Zralý

Pavel Barták

HOSTÉ

TEŠLON A FRKL

HRAJÍ:

Lukáš Karásek

Floret Golfier

ZVUK:

Antonín Krištof

REŽIE:

Josef Tichý, Lukáš Karásek

TEŠLON A FRKL

Lukáš Karásek & Florent Golfier

pohybová setkání všeho druhu

Z prachu se zrodil člověk. Vykročil do času, do světa, do dějin. A nezůstal sám... Fyzické divadlo o životě dvou bytostí z prostoru s jinými zákony. Soužití dvou postav, jejich rutinní dny a vzájemné učení se, zprostředkováno fyzickými obrazy, akrobacií i emoční interakcí. Krom ustálených poloh se herci navzájem překvapují také fyzickou improvizací. Navzájem si narušují své zacyklené zvyky, obohacují se mezi sebou o své fyzické dovednosti, jako dva bratři, kteří se nikdy neviděli.

Story plná testosteronu. kladně nabité částice posilující jedna s druhou. ozubená kola zapadající do sebe. nepravděpodobné se stává včerejším. votre prochain station, vaše příští stanice > Tešlon a Frkl , jsou zacykleni ve vašem prostoru.

AUTOR, REŽIE

Lukáš Karásek

HRAJÍ

Florent Golfier, Lukáš Karásek

SVĚTLA

Martin Čepec Holoubek, Zuzana Režná

KOSTÝMY

Stella Šonková

Projekt PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH je podporován Ministerstvem kultury a Statutárním městem Brno. Projekt POHYB JAKO KOMUNUIKACE, je podporován Statutárním městem Brno a Ostrava. Souboru PANTOMIMA S.I. je založena na spolupráci neslyšících a slyšících umělců. Tato kombinace je důležitá pro pochopení témat a způsobů jejich zpracování. Osamělost lidí zbavených možnosti slyšet a mluvit je těžko představitelná.. Podobný pocit mívají i slyšící .Vzájemnou spoluprací se nám daří tento pocit překonat .Naše výsledky nás utvrzují v názoru, že integrace je potřebná a posouvá nás dál.

probíhají za finanční podpory

MINISTERSTVA KULTURY