UVÁVÍ

U PŘÍLEŽITOSTI 97. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ORGANIZACE

středa 4. listopadu 2015 v 17:00 hodin

ul. 28. října 124

1. KRAJINA VZPOMÍNEK - PANTOMIMA S.I.
  2. ZOO - STUDENTI JKG OSTRAVA
  3. SETKÁNÍ V PARKU - STUDENTI JKG OSTRAVA
  4. SKOROVĚČNOST - ANTONÍN NOVOTNÝ

Hrají: Zlata Kurcová, Markéta Maradová, Tereza Hromádková, Stanislav Kleisner, Oldřich Bajer, Pavel Barták, Katka Michejdová, Antonín Novotný, Josef Doležal, Iveta Kolovrátníková

Pořadem provází: Karel Prais

Tlumočnice do znakového jazyka: Leona Sroková

Pedagog: Eva Polzerová

Zvuk: Antonín Krištof

Režie: Jindřich Zemánek, Josef Tichý

PANTOMIMA S.I. a hosté

PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH je podporován Ministerstvem kultury a Statutárním městem Brno.

Projekt POHYB JAKO KOMUNIKACE, je podporován Statutárním městem Brno a Ostrava

Soubor PANTOMIMA S.I. je založen na spolupráci neslyšících a slyšících umělců. Tato kombinace je důležitá pro pochopení témat a způsobů jejich zpracování.

Osamělost lidí zbacených možnosti slyšet a mluvit je těžko představitelná. Podobný pocit mívají i slyšící. Vzájemnou spoluprací se nám daří tento pocit překonat. Naše výsledky nás utvrzují v názoru, že integrace je potřebná a posouvá nás dál, ale je také nezbytné kulturu neslyšících zachovávat a rozvíjet.

Studenti hudebně - dramatického oddělení Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě

Cesta od nápadu k prezentaci pro diváka je dlouhá a mnohdy nejen radostná, ale nese i mnohá úskalí. Své o tom ví studentka Katka Michejdová

ANTONÍN NOVOTNÝ

mim, performer, soluter balancující meti pantomimou a loutkoherectvím. Hledáním podstaty dění a v úžasu nalézání základu, nekonečnosti jak mikra, tak makra.

probíhají za finanční podpory

MINISTERSTVA KULTURY