EVROPSKÉ CENTRUM PANTOMIMY NESLYŠÍCÍCH

OSTRAVSKÝ SPOLEK NESLYŠaÍCÍCH

úterý 17. října 2018 v 17,00 hod.

ul. 28 října 124

1. ATRAKCE

2. NÁPOJ

3. U MYDLÁŘŮ DOMA

4. AUTOBAHN

5. KOČKY

6. Lukáš Šimon a Štefan Capko -hosté

Hrají: Zlata Kurcová, Markéta Maradová, Tereza Hromádková, Oldřich Bajer, Pavel Barták, Antonín Zralý, Lukáš Šimon, Štefan Capko

Pořadem provází: Karel Prais

Tlumočník: Bc. Pavlína Zárubová

Zvuk: Antonín Krištof

Režie: Jindřich Zemánek, Josef Tichý

Lukáš Šimon MgA

Pedagog předmětu Pantomima a Tělesný mimus

na katedře pantomimy HAMU v Praze

Madama Butterfly - pohybová role v opeře G. Pucciniho. Státní opera Praha. Režie: Jiří Heřman

Zero - pouličné pohybové divadlo. Soubor: Teatr Novogo Fronta.Režie: Irina Andreeva

Chytračka/Měsíc - pohybová role v opeře C. Orffa. Národní divadlo Praha. Režie: Jiří Nekvasil

Procesrock opera. Rockopera Praha. Režie: R. Štolpa

Anna Karenina - rock opera. Rockopera Praha. Režie: Roman Štolpa

Mistr a Markétka - pantomima. Režie: V. Svoboda

V. Macbetin Soubor: Spitfire company. Režie: P. Boháč

Z mrtvého domu - pohybová role v opeře B. Martinů. N.D. Praha. Režie: D. Špinar, Choreografie: Radim Vizváry

Robo Erectus - autorské pantomimické představení. Režie: Anton Eliaš, Lukáš Šimon, Vojtěch Svoboda

Deburau - pantomimické představení. Režie: Adam Halaš (ročníkové představení HAMU)

Epos o Gilgamešovi - pohybová role v poloscénickém oratoriu B. Martinů v podání brněnské

Štefan Capko

herec, gagman Narozen v Košicích, kde vystudoval gymnázium Šrobárova a Strojní fakultu Technické univerzity Košice. Poté vystudoval v roce 1997 HAMU, obor Nonverbální a komediální divadlo u Ctibora Turby a Borise Hybnera. Absolvované zahraniční stáže:Dimitriho clownská škola (Switzerland), Mezinárodní institut loutkového divadla (France),Cirkusová škola v Chalons Champagne Moderní klauniáda, D. Gulko (USA)
Divadelní herecké role: v představeních:Talíře - Taniere,L amfiparnaso, Kjógeny, Klauniády (režie Ctibor Turba)Yesman v představení "Boris Pictus"

MIMRAJ - PANTOMIMA S.I. a hosté

Projekt PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH je založena na spolupráci neslyšících a slyšících umělců. Tato kombinace je důležitá pro pochopení témat a způsobů jejich zpracování. Osamělost lidí zbavených možnosti slyšet a mluvit je těžko představitelná. Podobný pocit mívají i slyšící. Vzájemnou spoluprací se nám daří tento pocit překonat. Naše výsledky nás utvrzují v názoru, že integrace je potřebná a posouvá nás dál.

je podporován

MINISTERSTVEM KULTURY